logo


+421 58 792 1156
pl-plesivec@pl-plesivec.sk

logo


→  +421 58 792 1156
→  pl-plesivec@pl-plesivec.sk

Slovak Czech English German Hungarian

 

Psychiatrická liečebňa Samuela Bluma v Plešivci bola založená v r. 1898 a väčšina doteraz využívaných budov bola postavená v dvadsiatych a tridsiatych rokoch minulého storočia, zásadnejšia rekonštrukcia prebehla len po skončení 2. svetovej vojny. Preto je postupná modernizácia všetkých budov nevyhnutnosťou. Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí a hygienický štandard by mal byť samozrejmosťou pre každého človeka, prax nás presviedča o opaku.

Stále viac pacientov zdevastovaných psychoaktívnymi látkami prichádza v stave, kedy sa musia učiť hygienickým návykom nanovo. Zvýšenie úrovne poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov s drogovou závislosťou prostredníctvom prebudovania a rekonštrukcie sociálnych zariadení a spŕch na oddelení ochrannej liečby – Pav.č. II.A poskytne pacientom so všetkými typmi závislosti vyšší a modernejší hygienický štandard. K financovaniu tohto zámeru sme sa uchádzali o finančnú podporu z projektu „Podpora protidrogových aktivít 2019“, ktorý sa orientuje na prevenciu recidív po liečbe a na zvýšenie kvality zdravotnej starostlivosti hlavne u pacientov závislých od alkoholu a psychoaktívnych látok.

 

Psychiatrická liečebňa Samuela Bluma v Plešivci získala 49 610 € z uvedeného projektu Ministerstva zdravotníctva SR na podporu protidrogových aktivít pre rok 2019, ďalších 5 563,29 € liečebňa uvoľnila z vlastných zdrojov, výstavba začala na jeseň 2019, ale pre problémy s dodávkou stavebných materiálov bola ukončená až v júli tohto roku, keď tempo výstavby negatívne ovplyvnilo aj obdobie karanténnych opatrení pri epidémii koronavírusu.

Oficiálne sprevádzkovanie tak pripadlo do obdobia 122. výročia položenia základného kameňa Psychiatrickej liečebne 4. júla 2020.

check ssl certificate cloudflare status
created by: Marek Sarvas